ZO OSŽ Slovácko
 
   
Domů
Mám sen... PDF Tisk Email
Napsal uživatel Jožka Hlaváček   
Čtvrtek, 10 Červenec 2014 21:50

I have a Dream... Tak začínalo slavné kázání Martina Luthera Kinga, kterým zahájil sérii nenásilných akcí za práva černochů a proti rasové segregaci v šedesátých letech. Jeho sen se splnil, ač on už u toho nebyl. Asi každý máme své sny a představy o budoucnosti. Když jsem v devadesátých letech začínal v odborech, měl jsem sny o tom, že povedeme se zaměstnavatelem slušný dialog, kde dojdeme nějakého slušného řešení. Bohužel prvobytně kapitalistická společnost měla asi jiné sny, čímž jsme skončili u několika stávek a jiných nedohod.

 

Teď bych velmi rád napsal, jak jsem rád, že to je už historie, a jak se s manažery firem krásně dohodneme a shodneme. Z části je to pravda, ale pohodička končí tam, kde se jedná o peníze. To jsou ty okamžiky, kde se soukolí zadírá, kde zaměstnavatel vidí peníze, odbory člověka.

 

Jsou zde prázdniny, doba dovolených a adrenalinu. Ten máme rádi. I proto má bulvár tolik čtenářů. Když ho není dost, rádi si ho vytvoříme. Jak jinak chápat v posledních týdnech se objevující zaručené zvěsti, šířící se rychlostí světelného paprsku, o tom kolik členů vlakových čet skončí se zavedením "eSka" na Hodonín, kolik výpravčích půjde na ulici po spuštění dálkoviny, či nejnověji skazky o genocidě při spojení VDOD a KCOD. Skutečnost? Všechny nadbytečné se zatím podařilo, i díky pochopení zaměstnavatele, umístit tak, že nikdo neskončil na pracáku. Není to samozřejmost, i když to tak většinou bereme. Nicméně šiřitelé adrenalinu vytváří dále nové katastrofické zprávy, které se tak dobře s husí kůží poslouchají, a je jich tolik, že jsme je na Závodním výboru odmítli oficiálně dementovat. Takže, kdo má potřebu nebo chuť znát informace bez příchutě senzace či hororu, ptejte se nejlépe Jožky Matůšů, který je ve výborech nejblíže seriozním informacím.

Je okurková sezóna, ale jak jsem už v předchozím načal. Chystá se ono sloučení VDOD a KCOD, ke kterému jako odbory nevidíme důvod, nesouhlasíme s ním, nicméně krom určitých drobných úprav je asi dle mého názoru nejsme schopni zvrátit. Jen pro uklidnění našich členů, podle informací, které mám, by se tato změna naprosté většiny našich členů neměla dotýkat. Další událostí, která se k podzimu očekává, je převod některých budov od ČD k SŽDC, který je avizovaný již delší dobu, a na který čekáme jak na výstavbu brněnského nádraží. Stávající majitel už nehodlá do těchto budov vrazit ani jediný nezbytný haléř, nastávající ze zákona do cizího majetku nesmí.

Závěrem vám všem přeju jménem svým i všech členů Závodního výboru pěkné prázdniny a vydatnou sportovně adrenalinovou dovolenou, případně pohodičku na plážích sladkých i slaných vod.

 
 
Dnes je 19.10.2019 a svátek má: Michaela
Zítra slaví : Vendelín
A na pozítří se těší : Brigita

Template BLACKPIPES © by Mont-Bit International